Sina Pırlanta markalaşma yolunda başarı grafiğini yükseltiyor

Yeni marka yüzü ünlü model Tülin Şahin’in yer aldığı reklam filmiyle dikkatleri üzerine çekmeye devam eden Sina Pırlanta, mağazalaşma çalışmalarıyla da adından söz ettiriyor. Son yıllarda markalaşma yolunda yakaladıkları başarının sırrını paylaşan Sina Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Ali Barış Lek anlattı.

Uzun yıllardır kuyumculuk sektöründe başarılı şekilde hizmetlerini sürdüren Sina Pırlanta, son yıllarda markalaşma çalışmalarına yaptığı yatırım ve çalışmalarının geri dönüşlerini fazlasıyla almaya başladı. 

Markalaşma ve bayilik çalışmalarını aynı oranda yürüten ve kısa sürede tüm ulusal yayınlarda, açık hava reklamları, sinema salonları, radyo ve basılı yayınlarda reklam filmleri yayınlanmaya başlayan Sina Pırlanta’nın yeni marka yüzü ünlü model Tülin Şahin oldu. 

Paris Moda Haftası, Londra Moda Haftası, Milano Moda Haftası ve New York Moda Haftası gibi dört büyük moda haftasında görev alan, Ralp Lauren, Silk and Cashmere, Hublot, Victoria Secret, Audi gibi daha birçok dünya markası ile çalışan Tülin Şahin, yeni reklam filminde; güçlü ve mücevherlerin ışıltısıyla kendine güveni artan bir kadını canlandırıyor. 

Bayileşme çalışmalarını ise başarılı şekilde yürüten Sina Pırlanta, kısa sürede 80’i aşkın seçkin kuyumcu iş ortağıyla Türkiye’nin birçok bölgesinde hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.


Son yıllarda yaşanan covid-19 salgını, jeopolitik gelişmeler ve döviz kurlarında yaşanan dalgalı seyre rağmen izlediği başarılı stratejiler sayesinde başarı grafiğini üst seviyelere taşıyan Sina Pırlanta’nın marka yolculuğunu Sina Pırlanta Ali Barış Lek anlattı. “Sina Pırlanta’nın başarılı marka yolculuğu bizim için sürpriz değil, emeklerimizin karşılığıdır” diyen Lek, “Yıllardır kurumsallaşma ve bayileşme çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Reklamlarımız ilk günden itibaren Türkiye’nin en ünlü isimleriyle ekranlarda yayınlandı. Bu yıl da büyük mutluluk ve heyecanla reklam çalışmalarımızı gerçekleştirdik ve tüm yayın kanallarında yerimizi aldık. Türkiye’nin en ünlü modellerinden Tülin Şahin, enerjisi ve tecrübesiyle markamız arasında önemli bir sinerji oluştu. Hayata geçirmeyi planladığımız birçok projemizin ilki olan reklam filmlerimiz ekranlarda dönmeye başladığından beri nihai tüketici tarafından büyük ilgi gördü. Bu da ne kadar önemli bir işbirliği gerçekleştirdiğimizi kanıtladı” dedi.
Sina Pırlanta mağazalaşma atağı devam ediyor

Sina Pırlanta’nın yıllardır alt yapısı en güçlü projelerinden birinin de bayileşme çalışmaları olduğunu dile getiren Lek, “Türkiye’nin her şehrinde Sina Pırlanta ürünlerini mücevherseverlerle buluşturmayı hedefliyoruz. Bu hedefle çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor. Türkiye’nin en seçkin kuyumcularından oluşan oldukça geniş bir satış mağazası ağımız var. Sina Pırlanta ailesi olarak bu yılın sonunda satış noktası ağımıza yenilerini ekleyerek gücümüzü daha da sağlamlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.