Sina Pırlanta 14 ayar toptanda da iddialı

Son yıllarda başarı grafiği her geçen gün yükselen Sina Pırlanta, 2020 yılının son aylarında 14 ayar altın toptan satışına başladı. Kısa sürede önemli bir pazar ağına ve ürün yelpazesine sahip olduklarını söyleyen Sina Pırlanta Firma Ortağı Hakan Çor, gelecek yıl hedeflerini ve yakaladıkları başarının ipuçlarını anlattı.

m dünya korona virüs etkisi altında bir yıl geçirdi. Bu durum tüm hayatımıza etki etti. Özellikle kuyumculuk sektörü zor bir yılı geride bıraktı. Geçtiğimiz yıl firmanız açısından nasıl geçti?
Sizin de belirttiğiniz gibi zor bir yılı geride bıraktık. Bu dönemde, her şeyden önce sağlığın geldiğini bir kez daha öğrenmiş olduk. Yalnızca Türkiye’de değil dünyada ticarette büyük bir yavaşlama yaşandı. Biz de bu dönemde rehavete kapılmadan, “markamız ve geleceğimiz adına neler yapabiliriz, ürün yelpazemize neler katabiliriz, daha fazla kişiye nasıl ulaşırız” sorularının yanıtları için çalıştık. 2020 yılı Sina Pırlanta için yatırım ve kurumsallaşma yılı oldu diyebiliriz. Mağaza sayımız artış gösterirken satış noktası listemize her geçen gün yeni iş ortakları eklenmeye devam etti. Ürün yelpazemize tüm kitleye hitap eden yeni ürünler eklendi. Ünlü oyuncu Emine Ün’ün yer aldığı reklam çalışmalarımız televizyon ekranlarında dönmeye başladı…
2020 yılında markamızda yaşanan en büyük gelişmelerden biri de 14 ayar altın toptan satışlarımızın başlaması oldu. Kısa sürede büyük bir ilgiyle karşılaştığımız 14 ayar ürünlerimiz yavaş yavaş Türkiye’nin birçok bölgesinde bulunan kuyumcu vitrinlerinde yerini almaya başladı. Ürün yelpazemiz arasında trend ürünler de, klasikleşmiş ürünler de yer almaktadır. Bu nedenle oldukça geniş bir skala ile iş ortaklarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz.


Fuarların gerçekleştirilmemesi sektörü nasıl etkiledi? Bu dönemde kuyumculara başarılı bir şekilde faaliyet göstermeleri için nasıl bir strateji izlemelerini tavsiye edersiniz?
Kuyumculuk sektörü için fuarlar en hızlı ticaret bağlantılarının kurulduğu bir platform. Bu anlamda hem yurtiçi hem de yurtdışı bağlantılarının sağlanması açısından büyük önem taşıyor. 2020 yılında korona virüs dolayısıyla birçok fuar iptal oldu. Ancak Sina Pırlanta olarak biz yıl boyunca büyümemizi sürdürmeye devam ettik. Bu tür dönemlerde panik havasına kapılmadan, emin ve güçlü adımlarla ilerlenmeli. Doğru zamanda, doğru yerde, doğru stratejilerle hizmet verilmeli. Biz bu zor günleri aldığımız doğru kararlar ve iş ortaklarımızla kurduğumuz güçlü sinerji ile yükselen bir grafikle geçirmeyi başardık.

2021 yılı için bir yol haritası belirlediniz mi? Hangi konularda girişimlerde bulunacaksınız?
2021 yılında reklam çalışmalarımız devam ederken nihai tüketiciyle, bayi ve satış noktası ağımızı genişleterek iş ortaklarımızla sık sık bir araya gelmeye devam edeceğiz. 14 ayar toptan kategorisinde ürün yelpazemizi genişletmeye, daha fazla noktalara ulaşmayı sürdüreceğiz. Alanında profesyonel ekibimizle iş ortaklarımıza hızlı ve güvenilir şekilde ulaşmaya devam edeceğiz.