kısa sürede büyük başarısı…

Pink Gold Store’un kısa sürede büyük başarısı…

Pink Gold Store kurulduğu andan itibaren kısa süre içerisinde dikkatleri çekmeyi başardı ve sektörde kendine önemli bir yer edindi. Firma Sahibi Fırat Çalışkan bu başarıyı nasıl sağladıklarını, gelecek hedeflerini ve takı trendlerini
Voir Magazin’e anlattı.

Fırat Çalışkan, uzun yıllara dayanan kuyumculuk sektöründeki tecrübesini artık Pink Gold Store ile sürdürecek. Hizmetlerini ağırlıklı olarak e-ticaret yoluyla gerçekleştirildiğini anlatan Firma Sahibi Fırat Çalışkan yeni firması ve faaliyetleriyle ilgili şunları söyledi, 

“2020 yılının ilk aylarından itibaren korona virüs etkileri nedeniyle internet üzerinden alışveriş yapma oranlarında artış yaşandı. Biz de daha önce başladığımız e-ticarete pandemi döneminde daha da ağırlık verdik. Sektörde bu alandaki boşluğun ve teknik yetersizliğin farkına vararak bu kanala yöneldik. Her geçen gün kendimizi geliştirerek ürünlerimizi daha fazla kitleye ulaştırmayı hedefliyoruz.” 

“Sosyal medyada güçlüyüz”

“Mücevher taleplerini iyi analiz ediyoruz”


Sürekli kendini geliştiren bir marka olduklarının altını çizen Çalışkan, “Tasarım ekibimizle birlikte sürekli yeni tasarımlar üzerine çalışıyoruz. İyi bir pazar analizi yapıyor, trendleri iyi tahlil ediyoruz. Araştırmalarımız sonucunda ortaya çıkan sonuçlara göre ürünlerimizi belirliyoruz” diye konuştu. 

Nihai tüketici ile etkileşimin önemine vurgu yapan Çalışkan, “Sık sık etkinlikler düzenleyerek müşterilerimizle temasımızı sıcak tutuyoruz. Sosyal medyanın öneminin farkındayız ve buna büyük önem veriyoruz” dedi.


“Pink Gold Store’u yurtdışına da taşıyacağız”


Markalarının gelecek hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Çalışkan, “Hedeflerimiz arasında yurtdışına açılmak da yer alıyor. Bu konuda önemli bir yol kat ettik. Ayrıca 2021 yılında İstanbul’un en hareketli caddelerinde 2 mağaza açma planımız mevcut. Gerek dijital gerekse geleneksel yollarla nihai tüketiciye en sağlıklı şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz” diyerek açıklamalarını tamamladı.