Kuyumcular Odası’nda yoğun ziyaretçi trafiği

Mustafa Atayık yönetimindeki İstanbul Kuyumcular Odası, bir yandan sektörün kronikleşen sorunları çözmek için çaba harcarken diğer yandan da Çemberlitaş’taki merkez binasında birçok önemli misafirleri ağırladı. İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, Moritanya Merkez Bankası yetkilileri, Kapalıçarşı Başkanı Fatih Kurtulmuş ve çeşitli bankalardan gelen heyetler, İKO Yönetimi’yle sektör için buluştu.

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO), Genel Kurul’da meslektaşlarına verdiği vaatleri yerine getirmek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İKO Yönetimi, bu kapsamda sektörde üretim ve istihdamı artırarak hacmi büyütmek amacıyla birçok görüşmeye imza atıyor. Başkan Mustafa Atayık ve Yönetim Kurulu üyeleri, geçtiğimiz aylarda Kuyumcular Odası’nın Çemberlitaş’taki Merkez Binası’nda birçok önemli isimle bir araya geldi. İKO Başkanı Atayık, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz’ı ağırladı. Ziyarette kuyumculuk sektörü başta olmak üzere İstanbul esnafının sorunları ele alındı. Altın başta olmak üzere zengin maden yataklarıyla dikkat çeken ülkelerden biri olan Moritanya’nın Merkez Bankası yetkilileri, Kuyumcular Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Atayık, Mohamed Zeine, Sidi Mohamed Taleb Vezaz ve Mahmoud Cheikh Abdellahi’den oluşan Merkez Bankası heyetine, İKO’nun faaliyetlerini anlattı.


Uygun maliyetli kredi arayışı
Kuyumcular Odası Yönetimi, bir yandan sektörün sorunlarını çözmek için faaliyetlerini sürdürürken diğer yandan da firmaları, en uygun kredi imkanlarıyla buluşturmak için çalışma yürütüyor. İKO Başkanı Mustafa Atayık, bu kapsamda TEB Genel Müdür Yardımcısı Ali Gökhan Cengiz, TEB Altın Bankacılığı Satış Direktörü Selami Erten, TEB KOBİ Bankacılığı Bölge Satış Müdürü Nilay Kara Yıldız ve TEB Şube Müdürü Temel Soy’la Kuyumcular Odası Merkez Binası’nda bir araya geldi.


Çarşı Yönetimi de İKO’yu ziyaret etti
İKO Başkanı Atayık, Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş, Başkan Yardımcısı Ahmet Mirat Kökler ve Yönetim Kurulu üyeleri Cem Özboyacı, Mehmet Cümbüş, Ahmet Hamdi Küçük, Rezal Koç’dan oluşan grubu ağırladı. Ziyarette, Başkan Vekili Turhan Gürdal ve Yönetim Kurulu Üyesi Garbis Gedikoğlu da hazır bulundu.
İKO, perakendecilerin hep yanında…


Kuyumcular Odası üyelerinin önemli bir kısmını oluşturan ve tüketicilerle birebir muhatap olan perakendeci esnafına büyük önem veriyor. Yönetim, bu nedenle esnafın sorunlarını temsilciler aracılığıyla yerinde ve hızlı çözmek istiyor. İKO Sefaköy temsilcisi Ali Günay, semt esnafı Altan Olgunöz, Mehmet Alimoğlu, Ömer Dinçel ile birlikte Başkan Mustafa Atayık’ı ziyaret ederek sorunlar hakkında fikir alış verişinde bulundu.