KARALTIN Concept yine farklılığını kanıtlayacak

KARALTIN Concept yine farklılığını kanıtlayacak

Müşteri memnuniyeti mottosunu benimseyen, yeniliklerden ve ilklerden vazgeçmeyen KARALTIN, yine yeni koleksiyonlarla adından söz ettirecek. KARALTIN Firma Sahibi Cevat Kara, son dönem çalışmalarını, sektöre ışık tutacak değerlendirmeleri ve yeni projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Hasır denince akla gelen ilk firmalardan birisiniz. Yaptığınız yenilik ve ilklerle bu alanda sektöre ışık tutuyorsunuz. 2020 yılında KARALTIN’ın pazarlama alanında yeni girişimleri olacak mı?
KARALTIN olarak yılda sadece bir kere değil, 6 ayda bir yeni projeler ve girişimlerde bulunmayı prensip olarak benimsedik. Bu yıl da her zaman olduğu gibi KARALTIN Concept olarak farklı tarz ürün imalatı yapmaya başladığımızı duyurmak isterim. Trabzon hasır bileziğin duayeni olarak daima şehrimize katkı sağlayarak, sektörümüzü geliştirerek bu yeniliklerimizi hizmete sunmaya devam edeceğiz. Trabzon hasır bilezik imalatımızın yanında, İstanbul imalatımız da KARALTIN Concept olarak farklılıklar yaratacak. Güncel hafif görsellikleri müşteri beğenisine göre tasarlanmış ürünlerle 2020 yılında müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Bunun yanında imalattaki personel sayısını çoğaltarak pazarlama ağını da genişlettik. Uğramadık müşteri, gidilmedik esnaf kalmasın felsefesini uyguluyoruz.

Şu an Karaltın ürünlerine nerelerden ulaşılabilir?
Ülkemizin 38 şehrinde birden fazla satış noktamız var. Bunun yanında pazarlama ekiplerimiz her hafta aktif hizmet vermekte. Ayrıca ihracatlarımız, Katar, Dubai, Hindistan ve Cezayir’e devam ediyor. Avrupa ülkelerimize pazarlamamız ayda 2 sefer ulaşıyor. Bu ülkeler, Almanya, İtalya, Belçika ve İngiltere.

Markanızın olmazsa olmaz kuralı nedir?
Markamızın mottosu müşteri memnuniyeti. Firmamız için en büyük kazanç, müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşlerdir. Bu da bizi her zaman daha büyük bir şevkle çalışmaya sürüklüyor.

Yılın ilk çeyreği neredeyse tamamlanmak üzere. Global anlamda ve yurtiçinde yaşanan olumsuz gelişmeler sektörümüze nasıl yansıdı?
Mutlaka her sektör gibi bizler de etkilendik. Savaşlar, hastalıklar, kurlarda yaşanan dalgalanmalar gibi birçok etken sayabiliriz. Yine de bu fiyatlara rağmen farklılık yaratarak, tasarımlara ağırlık vererek bu süreci hasarsız bir şekilde atlatmaya çalışıyoruz.

Bu dönemde başarılı bir şekilde faaliyet sürdürmek için önerileriniz ne olur?
Altın fiyatları yükselişteyken hafif ürünlere yönelmek hem nihai tüketici açısından hem de firmalar açısından avantaj sağlar. Sektörümüzün büyük problemlerinden biri olan tasarım kopyacılığını yapmanın hiçbir firmaya katkı sağlamayacağını, aksine olumsuz etkiler yaratacağını söyleyebilirim. Aksine herkes üreterek farkını ortaya koymalı. Ucuz ve kalitesiz ürünler yapmak sadece günü kurtarır, o firmaya gelecek vaat etmez. Kopyalayarak, ucuz ve kalitesiz ürünler yapan firmalar zamanla yok olacaktır.
Yaz sezonu, dolayısıyla düğün sezonu yaklaştı.Yeni koleksiyon çalışmalarınız var mı?
Her ay piyasaya sunmuş olduğumuz koleksiyonlarımız düğün sezonunda da devam edecektir. Hasır bilezikte yaz sezonuna ait tasarlanmış 15 modelimiz var. Bunun yanında KARALTIN Concept adı altında yaptığımız 100’e yakın tasarımımız piyasaya sunulacak. Yaz aylarına yaklaşırken yeni bileklik, köstekler, küpeler ve kolye uçları beğenilere sunulacak

Artan altın fiyatlarına karşı alım gücünü artırmak adına herhangi bir çalışmanız var mı?
Altın fiyatlarının artması alım gücünü etkilemektedir. Bizler de gösterişli ürünler yapıp, hafif olmasına dikkat ediyoruz. Bu alanda yaptığımız tasarımların tarzlarının piyasada bulunan ürünlerden çok farklı olmasına özen gösteriyoruz.