Gençoğlu Grup’tan sektöre büyük katkı Elmas kule

Kuyumculuk sektörü normalleşme sürecine girilmesiyle hareketli günler yaşamaya başladı. İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, son günlerde merak edilen tüm soruları Voir Magazin’e yanıtladı…

Kuyumculuğun dünü ve bugününe baktığımızda, geçmişiyle, konumuyla, kültürü ve tüm alışkanlıklarıyla, kuyumcuların kalbinde farklı bir yere sahip olan, sektörün ana damarı niteliğindeki Kapalıçarşı, hizmet alanını büyütmek, atölyesini geliştirmek, işini geleceğe taşımak isteyen firmalar için bazı noktalarda yetersiz kalmaktaydı. Tam da bu nedenle sektörün büyüme potansiyelini artırmak için Yenibosna’da sektörün temelleri yeniden atıldı ve Kuyumcukent projesi hayata geçirildi.

Yapılan yatırımları en yakın noktadan takip eden Gençoğlu Grup, zamanla bu yeni oluşum içerisindeki eksikleri, hataları, yetersiz kalınan konuları en ince ayrıntısına kadar değerlendirme fırsatı buldu ve doğru atölye alanlarının nasıl olması gerektiğini yeniden tanımlamaya karar verdi. 

Bu doğrultuda, Ocak 2021 itibariyle hazırlıklarını tamamlamış olduğu “Elmas Kule” isimli sanayi imarlı projesinin inşasına başlamış oldu.

Aralık 2022’de sahipleriyle buluşacak

Aralık 2022 itibariyle sahipleriyle buluşması öngörülen proje, Kuyumcukent’e 500 metre, Vizyon Park’a ise sadece 250 metre mesafede yükseliyor. Basın Ekspres üzerindeki konumu sayesinde E5 ve Tem otoyollarına direkt bağlantı avantajı sunan Elmas Kule, Marmaray ve diğer metro hatlarıyla entegre çalışacak olan yeni metro hattına yakınlığı ile ulaşım kolaylığı sağlayacak şekilde konumlandırıldı.

Elmas Kule’de her açıdan maksimum düzeyde gün ışığı alabilen cam cepheleri, açılabilir şekilde tasarlanan pencere sistemleri, 4,15 metre standart kat yükseklikleri ve ferah balkon alanlarıyla daha özgür bir yapı oluşturulurken, makinelerin dış cepheden de alınabilmesi için özel olarak tasarlanmış platform alanları, doğal afet yönetmeliklerine uygun şekilde tasarlanan ileri teknolojili yapılandırma sistemleri, olası bir yangın ihtimaline karşı alev almaz nitelikte dış cephe malzemeleri, erken haber alma, sesli anons, otomatik yağmurlama, duman atma ve yazılımla işleyen mekanik basınçlandırma gibi sistemleriyle de mevcut standartların ötesinde bir koruma sağlanıyor olacak.

Üst seviyede güvenlik önlemleri alınacak

Tüm bina ortak alanlarının, çevresinin ve girişlerinin yüksek çözünürlüklü ve gece görüş özellikli kamera sistemleriyle 7/24 izlenip kayıt altına alınacağı projede, bina girişleri devamlı olarak metal dedektörü ve X-Ray cihazlarıyla kontrol edilecek, otopark girişlerinde özel bariyer sistemleri kullanılarak üst seviyede bir güvenlik sağlanacak.

Gerekli enerjinin yapının her alanına yeterli bir şekilde dağıtılmasını sağlamak amacıyla minimum 4.000 kVA güce sahip trafoların yanı sıra, yapı içerisindeki işleyişin hiçbir koşulda durmamasını sağlamak amacıyla da güç kesintilerinde senkronize olarak devreye girecek ve 24 saat kesintisiz tam besleme yapabilecek kapasiteye sahip jeneratörler tasarlandı.

Doğaya saygılı bir yapı oluşturuluyor

Bina içerisinde yaklaşık 400 m2’lik bir alan, atölyelerde üretim aşamasında oluşacak kimyasal atıkların arıtılarak, şebekeye temiz bir şekilde deşarj edilebilmesi için, konusunda uzman danışmanlar eşliğinde projelendirilmiş bir arıtma tesisi için ayrıldı. Ayrıca, üretim aşamasında ortaya çıkacak atık alçılar için “Atık Alçı Toplama Odaları” konumlandırıldı.

Her bağımsız bölüm için özel olarak tahsis edilmiş, kat başına 16 araçlık otopark alanı sağlanırken, misafir araçlar için ayrılmış özel otopark alanları, otopark alanları ile lobi alanları arasındaki geçiş için 3 adet, zemin kat ile üst katlar arasında dikey sirkülasyonun sağlanması için yüksek hızda 6 adet asansör kullanıma hazır olacak şekilde tasarlanarak, rahatlık ve konfor en üst seviyeye çıkarıldı.

Kusursuz bir yapı için tüm çalışmalar sürüyor

Shell&Core olarak teslim edilecek, 268 ile 3.260 m2 aralığında yapılandırılan ve sadece 60 adet bağımsız bölümün yer alacağı,
56 metre yer üstü yüksekliğine sahip, zemin üzeri 12 kattan ve çatı katından oluşan Elmas Kule’de tanıtımlar hız kesmeden devam ediyor.


Gençoğlu Grup merkez binasında yer alan ve görüşmelerin randevulu şekilde yapıldığı satış ofisine ulaşmak ve proje hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden faydalanabilirsiniz.


Tel: +90 212 652 20 20
E-Mail: iletisim@elmaskule.com
Web: www.elmaskule.com
Adres: Yenibosna Merkez Mahallesi, Kavak Sokak, No:20, Bahçelievler/İstanbul