Gençoğlu Ailesi, Elmas Kule için gerçekleştirilen temel atma töreninde bir araya geldi

Aralık 2022 itibariyle sahipleriyle buluşması öngörülen Elmas Kule’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Kaba inşaat aşamasında son teknoloji modüler kalıp sistemlerinin kullanıldığı projenin temel atma töreninde Gençoğlu Ailesi bir araya geldi.

1 Ocak 2021 tarihi itibariyle inşaat çalışmalarına başlanan Elmas Kule’de, temel aşaması için gerekli olan hazırlıkların tamamlanmasının ardından 29 Haziran 2021’de temel
atma töreni gerçekleştirildi. Geçtiğimiz sürede çok ciddi bir yol kat edilerek iki bodrum katın üretimi tamamlanmıştır ve inşaat süreci hız kesmeden devam etmektedir. Kaba inşaat aşamasında son teknoloji modüler kalıp sistemlerinin kullanıldığı bu projede, yüksek kaliteye sahip yapı elemanları tercih edilmektedir. 

Gençoğlu Grup, sektördeki atölye ihtiyacını karşılamak amacıyla çıktığı bu yolda sektörün getirdiği hassasiyetleri göz önünde bulundururken; kendi tecrübelerinin yanı sıra, alanlarında üst düzeyde deneyime sahip özel firmalardan danışmanlık alarak yüksek prestijli bir proje oluşturmak üzere emin adımlarla ilerliyor. Birincil hedef kitlesi büyüme potansiyeli ve metrekare ihtiyacı yüksek olan firmalar olarak belirlenen ve bu hedef kitlesine yönelik şekilde geliştirilen Elmas Kule’de; her açıdan maksimum düzeyde gün ışığı alabilen cam cepheler, açılabilir şekilde tasarlanan pencere sistemleri, 4,15 metre standart kat yükseklikleri ve ferah balkon alanları mevcut. 

Elmas Kule’nin makinelerin dış cepheden de alınabilmesi için özel olarak tasarlanan platform alanları, doğal afet yönetmeliklerine uygun şekilde tasarlanan ileri teknolojili yapılandırma sistemleri, olası yangın ihtimallerine karşı alev almaz nitelikte dış cephe malzemeleri, erken haber alma, sesli anons, otomatik yağmurlama, duman atma ve yazılımla işleyen mekanik basınçlandırma gibi sistemleriyle mevcut standartların ötesinde bir koruma sağlanması hedeflenmektedir.

Sanayi imarlı Elmas Kule’de atölye nitelikli tapular hazır

Kat irtifakı kurulmuş ve tapuları hazır olan Elmas Kule Projesi’nin Aralık 2022 itibariyle Kuyumcukent’in hemen yanında yükselmesi öngörülmektedir. Basın Ekspres üzerindeki konumu sayesinde E5 ve TEM Otoyollarına direkt bağlantısı olan Elmas Kule, Marmaray ve diğer metro hatlarıyla bağlantılı çalışacak yeni metro hattına yakınlığı ile ulaşım kolaylığı sağlayacak şekilde konumlandırılmıştır. 

Mevcut bağlantılara ek olarak, projenin bitimi ile eş zamanlı olarak kullanılmaya başlanacak Vizyon Park ve Kuyumcukent arasındaki direkt bağlantı yolunun kullanıma açılması için yapılan hazırlıklar da devam etmektedir.Binanın ortak alanlarının, çevresinin ve girişlerinin yüksek çözünürlüklü ve gece görüş özellikli kamera sistemleriyle 7/24 izlenip kayıt altına alınacağı bu projede, bina girişleri devamlı olarak metal detektörü ve X-Ray cihazlarıyla kontrol edilecektir. Buna ek olarak güvenliği üst seviyede tutmak amacıyla otopark girişlerinde de özel bariyer sistemleri kullanılacaktır.


Gerekli enerjinin yapının her alanına yeterli bir şekilde dağıtılmasını sağlayacak trafoların yanı sıra, yapı içerisindeki işleyişin hiçbir koşulda durmamasını sağlamak amacıyla güç kesintilerinde senkronize olarak devreye girecek ve 24 saat kesintisiz tam besleme yapabilecek kapasiteye sahip jeneratörler tasarlanmıştır. Bina içerisinde atölyelerde üretim aşamasında oluşacak kimyasal atıkların arıtılarak şebekeye temiz bir şekilde boşaltılabilmesi için, uzmanlar eşliğinde “arıtma tesisi” ve “atık alçı toplama odaları” teşkil edilmiş. Her bağımsız bölüm için kat başına 16 araçlık otopark alanının yanında; misafir araçlar için ayrılmış özel otopark alanları, bu otopark alanları ile lobi alanları arasındaki geçiş için 3 ve zemin katlar arasında dikey sirkülasyonun sağlanması için 6 adet hızlı asansör tasarlanarak
rahatlık en üst seviyeye çıkarılmıştır.

Kuyumcukent’ten gelen talepler artışta

268 ile 3.260 m2 aralığında yapılandırılan Elmas Kule’nin çoğunlukla sekize bölünmüş olan katlarındaki ufak metrekareli atölyelerin geçtiğimiz bir aylık dönemde Kuyumcukent’te yer alan firmalar tarafından alındığını belirten Gençoğlu Grup, satış oranının %60’a dayandığını ve Kuyumcukent’ten gelen talebin hızla arttığını da eklemektedir. Gençoğlu Grup merkez binasında yer alan, görüşmelerin randevulu şekilde yapıldığı satış ofisine ulaşmak ve proje hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Tel: +90 212 652 20 20
E-Mail: iletisim@elmaskule.com
Web: elmaskule.com
İnstagram: instagram.com/elmaskule
Facebook: facebook.com/elmaskule
Proje Adresi: Yenibosna Merkez Mahallesi, 29 Ekim Caddesi, Ladin Sokak, No:34 Bahçelievler/İstanbul
Satış Ofisi Adresi: Yenibosna Merkez Mahallesi, Kavak Sokak, No:20 Bahçelievler/İstanbul