Ariş Pırlanta Aydın şubesi açıldı…

Ariş Pırlanta’nın uzun yıllardır birlikte çalıştığı iş ortağı Ariş Pırlanta Aydın bayii Mutlu Tığlı, işbirliğinden doğan sinerjiyi, Ariş gibi köklü bir marka çatısı altında olmanın avantajlarını, birlikte kazanma fırsatını nasıl yakaladıklarını anlattı.

Mücevher sektörünün öncü markası Ariş Pırlanta, dünya markası olma hedefine emin adımlarla ilerlerken, bayileriyle, satış noktalarıyla gücüne güç katıyor. 1906’dan bu yanan hizmet veren Ariş Pırlanta, sektörde uzun yıllara dayanan deneyimin verdiği güvenle, yenilikçi yapısıyla, kalite anlayışıyla, ürün çeşitliliğiyle tercih edilen bir marka olarak hedeflerine ilerliyor. 

Ariş Pırlanta ’nın Aydın’da bulunan bayii Nero Kuyumculuk’un sahibi Mutlu Tığlı, Ariş Pırlanta ile nasıl çalışmaya başladığını, Ariş’i tercih etme sebeplerini ve markayla çalışmanın avantajlarını anlattı.

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

1979 yılında Aydın’da doğdum. Ailemin esnaf olması sebebiyle çalışma hayatına küçük yaşlarda adım atmış oldum. Evli ve iki çocuk babasıyım. İşletmemizde eşim ve yeğenimle birlikte hizmet vermekteyiz.

Sektöre nasıl adım attınız?  Ariş ile yolculuğunuz nasıl başladı anlatır mısınız?

Kuyumculuk sektörüne 2006 yılında Altın Efe Kuyumculuk sahibi rahmetli Mustafa Çevik ve Ahmet Kızılaya’nın yanında başladım. 2013 yılında Aydın Kuşadası’nda Güzelçamlı mahallesinde ilk dükkanımız olan Nero Kuyumculuk’u açtık. 2019 yılından itibaren de Aydın Merkez’de bulunan mağazamızla hizmet vermeye devam ediyoruz. Ariş Pırlanta ile yolculuğumuz ise yaklaşık iki yıl önce başladı. Daha önceden de takip ettiğimiz ve çalışmayı istediğimiz Ariş Pırlanta ile 2020 yılında yollarımız kesişti ve konsept mağazamızı açarak birlikte çalışmaya başladık.

Ariş Pırlanta’yı tercih edilir bir marka yapan farkları sizce neler? Sizin tercihinizde bu farklardan hangileri etkili oldu?

Mücevher sektöründe güvenilirlik ve pırlanta söz konusu olduğunda taş kalitesi ön planda olduğundan, alanında uzman ve sektörün en köklü, en güvenilir markalarından Ariş Pırlanta ile çalışmaya karar verdik. Ariş Pırlanta 1906 yılından bu yana kuyumculuk alanında hizmet veren bir marka. Gerçek kalite doğru fiyat anlayışıyla, yenilikçi ve vizyoner bir yapıya sahip olması, ürün ve hizmette kaliteden ödün vermeden yola devam etmesi bizim için belirleyici oldu.

Tüketicinin mücevher tercihleri konusunda neler söylersiniz?

Evlilik tekliflerinde artık bir klasik haline gelen tektaş modelleri her zaman başı çekiyor. Yıldönümü hediyesi olarak da baget ürünler tercih ediliyor. Günümüz koşullarında daha minimal ürünler ve gün içinde de rahat kullanılabilecek spor modeller son dönemde daha çok ilgi görüyor.

Kuyumculuk sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kuyumculuk mesleği dünyanın en eski mesleklerinden biri ve topraklarımızda binlerce yıllık bir geçmişi bulunuyor. Türk kuyumculuk sektörü üretimiyle, hızıyla, tasarım gücüyle öne çıkan bir sektör. Ülke ekonomisine milyarlarca liralık değer katan bir sektör. Tabii ki zaman zaman dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmelere paralel olarak tüm sektörlerde olduğu gibi sıkıntılar yaşanıyor elbette. Uzun vadede sektörümüzün bulunduğu yerden daha iyi noktalara geleceğine inanıyoruz.

Aydın’da Ariş Pırlanta konsept mağazası ile hizmet veriyorsunuz. Mağazanın hayata geçiş öyküsünden biraz bahseder misiniz, nasıl karar verildi, nasıl hayata geçirildi?
Ariş Pırlanta ile çalışmaya karar verince geçmişle geleceği başarılı bir şekilde harmanlayan yeni konsept mağazayı hayata geçirdik. Son yıllarda genellikle konsept mağazalar alışveriş merkezlerinde açılıp hizmet verirken biz bir çarşı mağazası olarak yeni konseptle hizmet vermeye başladık. Bu konuda da fark yaratmanın gururunu yaşıyoruz.