VOIR

Yenilikçilik ve Güvenilirligin İzinde 50 Yıl

ilyas gençoğlu

Gençoglu Grup’un is hayatındaki serüveni, kuyumculuga tutkuyla baglı iki kardes Ilyas ve Naim Gençoglu’nun sektörde iz bırakmayı amaçlayan ticari girisimiyle, 1974 yılında Kapalıçarsı’da açtıkları ilk magaza ile baslıyor. Bugün, Gençoglu Grup yenilikçiligin ve güvenilirligin izinde 50. yılını kutluyor.

1983 yılında altın zincir ve takı üretimine baslayan Gençoglu Grup, 2003 yılından beri yoluna Mioro markası ile devam ediyor. Yenibosna’da konumlanan 12.000 m’lik tam entegre üretim tesisinde 500’den fazla makine kapasitesiyle ve güçlü üretim kadrosuyla Mioro, emin adımlarla büyümesini sürdürüyor. Gençoglu Grup bünyesinde altın halat zincir üretimine odaklanan Mir Kuyumculuk firması ise her zaman bu ürün grubunda lider konumuyla sektörde adından söz ettiriyor. Mioro, ana üretimi olan altın zincir ve zincir ile çesitlendirilmis tasarımların yanında, 10 yılı askın bir süredir sektörde çok az firmanın basarıyla kullanabildigi elektroform teknolojisinden yararlanarak gelistirdigi ürünleri Mioform markası altında müsterilerine sunuyor. Grubun New York’ta bulunan ofisi, uzun yıllardır Amerika’da yerlesik müsterilerin taleplerini karsılarken, Çemberlitas’ta bulunan çok katlı magaza 14K, 18K ve 22K stogu ile yurt içi kuyumcu toptancılarına hizmet veriyor. Bugün Kuyumcukent’te açılısı yapılan ve binanın yapımından beri Gençoglu Grup’a ait olan magaza da Mioro’nun ikinci toptan satıs lokasyonu olarak, 18K ve 21K genis çesit barındıran hazır stogu ile yurt dısı ve yurt içi müsterilerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyor.

Güçlenerek Yeni Projelerle Yola Devam Gençoglu Grup gayrimenkul sektöründe de yatırımlarına emin adımlarla devam ediyor. Grubun hem kuyumculuk hem gayrimenkul alanındaki tecrübesini birlestirdigi Elmas Kule, sektöre yeni bir bakıs açısı getirdi. Ilk etabı tamamlanan projenin ikinci ve üçüncü etapları da yakın zamanda tamamlanacak ve sektörün büyümesine katkı saglayacak. Bunun yanında Starcity Outlet alısveris merkezi ve Lokalist Istanbul otel projesi de Gençoglu Grup’un basarılı yatırımları arasında yer alıyor. Gayrimenkul sektöründeki büyümesini devam ettirmeyi hedefleyen grup, uzun vadeli yeni projeler gelistirmeyi sürdürüyor. 50. yılında yeni atılımların esiginde Gençoglu, tecrübesi, güvenilirligi ve marka itibarını ailenin ikinci nesil temsilcilerinin de katkısıyla genç vizyon ve dinamizm ile birlestirerek ileri tasımaya, güçlü üretim ve yönetim kadrosu ile ülkemizin kuyumculuk sektörünü yurt içi ve yurt dısında basarılı bir sekilde temsil etmeye devam ediyor. Yarım asırlık geçmisten alınan mirası, yenilikçi bir yaklasımla gelecege tasımayı misyon edinen Gençoglu Grup, saglam adımlarla büyümeye devam ederken gelismeyi de sürdürüyor.

50 Years in the Pursuit of Innovation and Trustworthiness

Gençoğlu Group’s journey in the business world began in 1974 with the opening of their first store in the Grand Bazaar by two brothers, İlyas and Naim Gençoğlu, who were passionate about jewelry and aimed to make a mark in the sector. Today, Gençoğlu Group celebrates its 50th anniversary in the pursuit of innovation and trustworthiness.

Gençoğlu Group, which started gold chain and jewelry production in 1983, has been continuing its journey with the Mioro brand since 2003. With a capacity of more than 500 machines and a strong production team in its 12,000 m2 fully integrated production facility located in Yenibosna, Mioro continues to grow with confident steps. Mir Kuyumculuk, a gold rope chain production-focused company within Gençoğlu Group, always makes a name for itself in the sector with its leading position in this product group. In addition to its main production of gold chains and designs diversified with chains, Mioro offers products developed using electroform technology, which very few companies in the sector have been able to use successfully for over 10 years, to its customers under the Mioform brand. The group’s office in New York has been meeting the demands of customers based in America for many years, while the multi-story store in Çemberlitaş serves domestic jewelry wholesalers with its 14K, 18K, and 22K stock. The store, which opened today in Kuyumcukent and has been owned by Gençoğlu Group since the construction of the building, aims to provide the best service to its domestic and international customers as Mioro’s second wholesale sales location with its wide variety of 18K and 21K ready stock.

Continuing on the Path with New Projects by Strengthening

Gençoğlu Group continues its investments in the real estate sector with confident steps. Elmas Kule, which combines the group’s experience in both jewelry and real estate, brought a new perspective to the sector. The second and third phases of the project, the first phase of which has been completed, will be completed soon and will contribute to the growth of the sector. In addition, Starcity Outlet shopping mall and Lokalist Istanbul hotel project are among the successful investments of Gençoğlu Group. The group, which aims to continue its growth in the real estate sector, continues to develop new long-term projects.

On the threshold of new breakthroughs in its 50th year, Gençoğlu continues to carry forward its experience, trustworthiness, and brand reputation with the contributions of the second generation representatives of the family, combining them with a young vision and dynamism, and continues to represent our country’s jewelry sector successfully at home and abroad with its strong production and management team.

Gençoğlu Group, whose mission is to carry the legacy inherited from half a century of history into the future with an innovative approach, continues to grow with firm steps while continuing to develop.

 

Exit mobile version